Maltepe Ardahan Derneğinden örnek Davranış


MERKEZİ İSTANBUL MALTEPE İLÇESİNDE BULUNAN ARDAHAN DERNEĞİ ÜLKEMİZ'DE SON GÜNLERDE YAŞANAN OLUMSUZ HADİSELER VE FELAKETLER SEBEBİYLE. DAHA ÖNCEDEN YAPMAK İSTEDİKLERİ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERİNİ İPTAL ETTİLER. DERNEK YÖNETİMİNDEN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE :
Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanlığından
Kamuoyuna saygıyla!
1-Elazığ/Malatya'da meydana gelen deprem felaketi tüm ülkeyi olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür. Öncelikle bu deprem felaketinde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Malum felakette evlerini kaybeden, yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza bir nebze de olsa yardım edebilmek adına dernek üyelerimizden istediği şekilde nakit veya ihtiyaç malzemesi desteğinde bulunmalarını önemle rica ediyoruz.
2-Van'da meydana gelen birinci ve ikinci çığ felaketlerinde yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.
3-İstanbul'da meydana gelen uçak kazasında yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.
4-İdlib'de yapılan birinci ve ikinci hain saldırılarda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
5-Bu elim ve vahim durumlar nedeniyle, Maltepe Ardahanlılar Derneği olarak daha önce planlamış olduğumuz ve 23 Şubat 2020 tarihinde yapacağımız Ardahan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu etkinliğimizi insana saygı kapsamında iptal ediyor, bu olaylardan dolayı eğlenceli bir etkinlik yapmıyoruz.
Etkinliklere yapacağımız harcamaları deprem bölgesine göndermeyi planlıyoruz.
Bu davranışın tüm STK’larımıza örnek teşkil etmesini diliyoruz.
Tüm Ardahan ve ülke Kamuoyuna duyurulur.
10 Şubat 2020
Yaşar Geler
Maltepe Ardahanlılar Derneği
Yönetim Kurulu Adına Başkan