ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANI FARUK DEMİR ÇÖP TOPLADI

advertise here
Faruk demir Ardahan Belediyesi


TERMİNATÖR BAŞKAN OLARAK'TA BİLİNEN ARDAHAN BELEDİYE BAŞKANI FARUK DEMİR ARDAHAN'DA BAHAR TEMİZLİĞİ BAŞLATTI. BAŞKAN DEMİR ELİNE TORBAYI ALIP ÇÖP TOPLADI.


Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir Milli Egemenlik Parkı’nda düzenlenen bahar temizliğine Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, muhtarlar ve belediye personelleri ile katılım sağladı.
 
Başkan Demir etkinliğe katılanlarla birlikte farkındalık oluşturmak amacıyla eldivenlerini giydi, eline çöp torbasını aldı, ve çöpleri topladı.
 
Temizlik çalışmaları kapsamında Milli Egemenlik Parkı dip bucak temizlendi. Faruk Demir, farkındalık etkinliği ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün itibariyle şehrimizde bahar temizliği başlatıyoruz. Profesyonel işçilerimizin dışında biz yöneticiler olarak uygun olan günlerde ilimizde ki parklarda temizlik çalışması yapacağız. İş yerlerinin önüne sigara izmaritlerinin atılması için küllükler koyduk ama vatandaşlarımız yine yerlere atıyor. Buradan Gürcistan’a gittiğinde aynı sigarayı yere atmayan hemşerilerimizden burada da aynı hareketi bekliyoruz. Çevre kirliliği konusunda cezai işlem gibi yöntemlere başvurabiliriz. Belediyemizin en büyük masrafı temizliğe gidiyor. Harcadığımız her kuruş vatandaşımızdan alınan paralar. Şehrimizi temiz tutarsak bu paraları farklı yerlere kullanabiliriz. Talimat verdik kurum içerisinde ki birimlerimizde fazla eleman varsa temizlik çalışmalarında kullanacağız. Yan gel yat olayı olmayacak gerekirse 3 kişilik işi 1 kişi yapacak. Ardahan pırıl pırıl olana kadar belediye başkanından odacısına kadar herkesle birlikte temizlik işlerine ağırlık veriyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız çevremizi temiz tutalım, çöplerimizi çöp kutularına atalım" diye konuştu.MEHMET ALİ ARSLAN -İMPARATOR GAZETESİ
Advertisement
xx ()