ATSO Girişimiyle Ardahan Tel Peyniri Coğrafi İşaret Tescili Aldı

advertise here
Adso


Ardahan Tel Peyniri Coğrafi İşaret Tescili AldıBölgesel kalkınmanın gelişimi, üreticilerin kapasitelerinin ve gelirlerinin artırılması ve üyelerine yeni ticari fırsatlar sağlamak amacıyla coğrafi işaret kavramı ve coğrafi işaretli ürünler ile ilgili çalışmalar yürüten Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası , bu kapsamda “Hanak Tel Peyniri” nin coğrafi işaret tescilini aldı. Tescil sürecinde, ATSO Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası faaliyetlere destek veren Marka ve Patent Danışmanı Figen Konak ,Avukat Oktay Erişti ve Prof. Dr. Gülsün EVRENDİLEK'e Teşekkürler iletildi.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Nisan 2020’de yapılan başvuru uzun değerlendirme sürecinin ardından kabul edildi ve “Hanak Tel Peyniri” Menşe İşareti tescil edildi. Böylece “Hanak Tel Peyniri” adı, üretim yeri ve üretim metodu koruma altına alınmış oldu.

Başvuru süreci sonuçlanan ve tescili ilan edilen “Hanak Tel Peyniri” nin coğrafi işaret tescil belgesini Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof.Dr. Zeki DURAK’tan teslim aldı.MEHMET ALİ ARSLAN -İMPARATOR GAZETESİ
Advertisement
xx ()