Serap Okcu’nun “Kalp Kadrajım” adlı kitabı çıktı

advertise here

Serap okçu

Türk edebiyatının büyük ustalarından Orhan Kemal’in yeğeni olan Serap Okcu’nun “Kalp Kadrajım” adlı kitabı raflarda yerini aldı

 

Ünlü yazar Serap Okcu, duygusal şairin yazarlık serüveni duygusal şiirleriyle tanınan ve dünyaca ünlü yazar Orhan Kemal’in yeğeni olan Serap Okcu, edebiyat dünyasına yaptığı önemli katkılarla adından söz ettiriyor.

Adanalı kökenleriyle kültürel mirasını yaşatan Serap Okcu, son kitabı “Kalp Kadrajım” ile okurlarıyla buluştu. Aynı zamanda Beşiktaş Çınar Gazetesi’nde düzenlenen şiir yarışmasında başarılı bir performans sergileyerek ilk 10’a girmeyi başardı ve bu başarısıyla klibi çekilecek olan isimler arasına girdi.

Özel bir şairlik yeteneği ve duygusal derinliğiyle okuyucularını etkileyen Serap Okcu, babasına ve oğluna ithaf ettiği eserleriyle de duygusal bağlarını yansıtıyor. Aynı zamanda İstanbul Adan Zye ve Beşiktaş Çınar Gazetesi -Tv’sinin de genel yayın yönetmeni olarak görev yapan Adanalı kökenli Ertan Yılmaz’ın konuk alımıyla da çalışmalarına yer verilen Serap Okcu, yazdığı şiirlerin yanı sıra Gazeteci /yazar Ertan Yılmaz’ın konuğu olmasıyla beraber Serap Okcu, televizyon programlarıyla da tanınıyor ve yazarlık kariyerini büyük bir özveriyle sürdürüyor.

Adana’nın kültürel simgelerinden biri olan Büyük Saat’te ailesinin soy ağacında ismi geçen Serap Okcu, aynı zamanda ünlü yazar Orhan Kemal’in de bu ağaçta yer aldığını belirtiyor. Bu köklü bağlar, Serap Okcu’nun edebiyat dünyasındaki önemini ve kültürel mirasını daha da vurguluyor.

 

Serap Okçu ilk olarak, yazdığı BABAM şiiri ile adından söz ettirmiş. Bir çok yerel gazetede köşe yazarlığı yapmış, on parmağında on marifet olan Serap Okçu, ilkokul sıralarında sahne ortamı ile tanışarak sunuculuğa başlamış. Okul yıllarında da sahne tozu ile iç içe olup bu yıllara kadar devam etmiş. Yazarlık yılları da okul sıralarında yazdığı küçük hikayelerle başlamış, daha sonra şiir ile ilk kitabına imza atmış. İki çocuk annesi olan yazarımız küçük yaşta yaptığı ve kötü geçen evliliğinin ardından kendini tamamen sanata adamış ve hayatın bütün zorluklarına rağmen ayakta kalmayı başarmış.  Şimdi de kendi hayat hikayesini romanda canlandırmaya  karar vermiş. Acı ve sıkıntılarla dolu bir hayat hikayesi bütün kadınların sesi olacak gibi görünüyor.

 

Çıkardığı kitaplar AŞKIN GÖZYAŞI, SESSİZ ÇIĞLIKLARIM, KALBİMİN SESİ ve son olarak KALP KADRAJIM. Bunun yanında EVRENİN ŞİİR BAHÇESİ antolojisi de ona ait. Serap Okçu, basıma hazır bir şekilde üç kitaplık şiirlerinin de beklediğini söylüyor.

 

 Serap Okcu’nun duygusal şiirleri ve yazarlık serüveni, edebiyat severler için unutulmaz bir deneyim sunuyor. Okurları, onun eserleriyle duygusal bir yolculuğa çıkıyor ve edebiyat dünyasının zenginliğini keşfetmeye devam ediyor.MEHMET ALİ ARSLAN İMPARATOR GAZETESİ

Kültür sanat mağazin yazar
Advertisement
xx ()