Fenerbahçe ve Galatasaray peşpeşe açıklama yaptı


Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylara ilişkin tartışmalar sürüyor. Konu hakkında her iki klüp sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu işte o açıklamalar.
Galatasaray Açıklaması şöyle;


19 Mayıs 2024 tarihinde oynanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasından sonra soyunma odasından paylaşılan görüntülerde Fenerbahçe futbolcuları, teknik heyeti ve diğer kulüp personelleri tarafından sportmenliğe aykırı küfürlü tezahüratta bulunulduğu görülmüştür. İlgili görüntüler Fenerbahçe futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde tarafından Instagram sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşılmış ve edilen hakaretler alenileştirilmiştir. Görüntüler incelendiğinde Fenerbahçe futbolcuları Serdar Dursun, Joshua King, Bright-Osayi Samuel ve Ferdi Kadıoğlu’nun yanı sıra Fenerbahçe kafilesinden başka kişilerin de küfürlü tezahürata eşlik ettiği açıkça ortadadır. Bu eyleme iştirak eden şahısların, Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Müşavirliği tarafından görüntüler dikkatlice incelendikten sonra tespit edilerek Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevklerinin gerçekleştirilmesi için bugün sabah saatlerinde kulübümüz tarafından başvuru yapılmıştır. 

Sürecin yakından takipçisi olacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Galatasaray Spor Kulübü


Fenerbahçe Açıklaması şöyle;

Bilgilendirme 
Kulübümüz tarafından 19 Mayıs 2024 Pazar günü deplasmanda Galatasaray ile oynadığımız maçın ardından rakip takım oyuncusu Kerem Aktürkoğlu'nun soyunma odası koridorlarında sarf etmiş olduğu hakaretler dolayısıyla bugün Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Müfettişliği'ne şikayet başvurusunda bulunulmuştur. 

Konu ile ilgili gelişmeler tarafımızca dikkatle takip edilecektir.
Kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunarız
Fenerbahçe spor Kulübü
 İMPARATOR GAZETESİ